Kup bilety


 

Kalendarz


HARCE KUPIDYNOWE czyli NIECNE MORSZTYNY

Ten najbardziej pikantny w repertuarze gdyńskiego teatru spektakl odważnie balansuje na granicy teatru i happeningu, bada granice strefy komfortu widza, jednocześnie prezentując fascynującą mozaikę poezji barokowej w nieoczywistej i nowoczesnej interpretacji.

 

Spektakl dla dorosłych widzów!

„O czasy! O obyczaje!” chciałoby się zakrzyknąć cytując starożytnych. Czy jednak rzeczywiście współcześnie posługujemy się językiem dosadniejszym niż nasi przodkowie? Czy w pogoni za zaspokojeniem jesteśmy bardziej bezpośredni? Z tymi pytaniami, w brawurowej oprawie zmaga się monodram w wykonaniu Mikołaja Prynkiewicza oparty na wyjątkowych utworach polskiej erotycznej poezji barokowej.

Ten najbardziej pikantny w repertuarze gdyńskiego teatru spektakl odważnie balansuje na granicy teatru i happeningu, bada granice strefy komfortu widza, jednocześnie prezentując fascynującą mozaikę poezji barokowej w nieoczywistej i nowoczesnej interpretacji. Monodram przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych z jednej strony próbuje zachwycić soczystością rymów i lekkością barokowych metafor, a z drugiej może wywołać rumieńce i zakłopotanie dwuznacznymi skojarzeniami i zaskakującymi odniesieniami do współczesności. Mimo sowizdrzalskiej atmosfery „kupidynowej szkoły” okazuje się, że konfrontacja nowoczesności z barokiem ma intrygujący słodko-gorzki posmak.

 

Informacje o twórcach:

 

Ida Bocian– aktorka, reżyserka, scenarzystka, animatorka kultury. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Aktorka Teatru Stacja Szamocin, Teatru Stajnia Pegaza, Teatru Off de BICZ oraz Teatru Gdynia Główna. Prezes Fundacji Klinika Kultury, dyrektor i współzałożycielka Teatru Gdynia Główna.

Mikołaj Prynkiewiczabsolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnie AST). W latach 2014-2016 student Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego (2017) oraz Prezydenta Miasta Słupska (2018) w dziedzinie kultury. Od 2018 roku etatowy aktor Państwowego Teatru Laki „Tęcza” w Słupsku. Realizuje także własne projekty twórcze z pogranicza tańca, teatru, performance' u. „Agamemnon Gnida I” został zrealizowany w rodzinnym mieście po ukończonej edukacji akademickiej. Powrót po latach został potraktowany jako moment konfrontowania się z obrazem utrwalonym z dzieciństwa. Chcąc poznać słupszczan, ich marzenia twórca przeprowadził 40 wywiadów (około 60 godzin materiału dźwiękowego) i z opowieści mieszkańców stworzył wielogłosowy chór. Jedną z ostatnich realizacji Prynkiewicza jest performance „W niedzielę to ja chodzę na dancefloor”, który odbył się w centrum Słupska z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Wydarzenie trwało 12 godzin.

  

 

Harce kupidynowe czyli niecne morsztyny

na podstawie poezji barokowej

Reżyseria: Ida Bocian

Obsada: Mikołaj Prynkiewicz

Światło: Marzena Chojnowska

 

SPEKTAKL DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

miejsce


Teatr Gdynia Główna Plac Konstytucji 1
81-354 Gdynia
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google