Vælg billetter


 

Kalender


RYBAK I GENIUSZ - PREMIERA

Opowieść o Rybaku i Geniuszu to historia pełna niezwykłych zagadek oraz przygód, w której elementy ze świata rzeczywistego mieszają się z magiczną baśniowością, pobudzając wyobraźnię widza w każdym wieku.

Opowieść o Rybaku i Geniuszu to historia pełna niezwykłych zagadek oraz przygód, w której elementy ze świata rzeczywistego mieszają się z magiczną baśniowością, pobudzając wyobraźnię widza w każdym wieku.Bolesław Leśmian głównie kojarzony z twórczością poetycką pisząc Klechdy sezamowe, zaczerpnął orientalnych inspiracji i stworzył zbiór baśni przeznaczony nie tylko dla najmłodszych odbiorców.

Losy ubogiego, ale bardzo pracowitego rybaka odmienią się, kiedy zarzuci sieć po raz czwarty i wyłowi z morza tajemniczą, miedzianą szkatułkę, w której od trzystu lat uwięziony był Geniusz – Dżin. Rybak będzie musiał zmierzyć się z ogromnym niebezpieczeństwem, które dzięki swojemu sprytowi i mądrości przekształci w szansę na zdobycie bogactw. Wraz z rybakiem za czterema wielkimi wzgórzami odnajdziemy tajemnicze czarno-złote jezioro, w którym pływają ryby o nietypowych kolorach. Historia pochodzenia ryb zaprowadzi nas do kolejnej opowieści o empatii oraz dobroci serca.Baśń ukaże najmłodszym widzom niespodziewane odwrócenie się losu, w którym nagrodzona zostanie dobroć oraz życzliwość. Szlachetność serca połączona z mądrością pokona zło oraz doprowadzi do odnalezienia największej wartości, jaką jest szczęście.

Czy liczba „cztery” ma w tej historii magiczne znaczenie?

Czy ukryte przed niszczycielską ciekawością człowieka jezioro odkryje przed nami swoje tajemnice?

Być może, aby uzyskać odpowiedzi na to pytanie, będziemy musieli przenieść się do kolejnej bajki…

 

 

RYBAK I GENIUSZ

 

wg Klechd Sezamowych Bolesława Leśmiana

 

Scenariusz i Reżyseria: Ewa Ignaczak

 

Obsada: Anna Bochnak – Fryc, Ida Bocian, Filip Wójcik

 

Światło, kostiumy, scenografia: Marzena Chojnowska

 

Video: Marzena Chojnowska i Grzegorz Kujawiński

 

Muzyka: Marzena Chojnowska i Konstanty Kamiński

 

Teatr Stajnia Pegaza

 

 

Sal


Teatr Gdynia Główna Plac Konstytucji 1
81-354 Gdynia
Polen

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google